Celoročné
športové aktivity

Prírodné krásy radia Liptov medzi najatraktívnejšie regióny. Ponúka možnosť celoročného športového vyžitia. V lete sú to vodné športy, aquaparky, turistika, cykloturistika, hubárčenie , rybárčenie, návšteva historických a kultúrnych pamätihodností. V zime sú to zasa zimné športy, skialpinizmus, či návšteva termálnych parkov. F-Team Hotel obklopujú najvyššie a najkrajšie pohoria Slovenska  – Vysoké a Nízke Tatry. Pre svoju polohu pri rieke Belá a Váh je vhodný aj pre priaznivcov vodných športov. Splav týchto riek patrí k najväčším raftovým dobrodružstvám na riekach Slovenska.

bride and groom in love throw snow background of the Alps Courchevel

LYŽOVANIE

Okolité lyžiarske strediská ponúkajú lyžiarom skvelé podmienky. Medzi najvyhľadávanejšie patria Jasná, Závažná Poruba – Opalisko, Pavčiná Lehota, Žiar, Vyšná Boca, Čertovica. Milovníci skialpinizmu si prídu na svoje najmä  v blízkej Žiarskej a  Demänovskej doline.

Kid on water slide at aquapark at summer holiday

AQUA PARKY

S rodinou, kamarátmi alebo s Vašimi drahými – celoročne môžete relaxovať a užiť si zábavu v blízkom aquaparku Tatralandia alebo v Thermal Parku Bešeňová, ktoré sú od nášho hotela vzdialené len niekoľko minút autom. Neváhajte sa s nami poradiť, ktorý park Vám môže viac vyhovovať. 

rybacka

RYBÁRČENIE

Ak ste vášnivý rybár alebo si prajete vyskúšať túto populárnu aktivitu, máte na to skvelú príležitosť v bezprostrednej blízkosti nášho hotela. Ponúkame Vám hosťovacie rybárske lístky na lov rýb na riekach Váh a Belá. Lístky je možné si zakúpiť priamo na recepcii nášho hotela. 

Demenovska_jaskyna_slobody-smaragdove_jazierko

JASKYNE

Na území Liptova sú sprístupnené tri jaskyne. Tajomstvá podzemia môžete objavovať v blízkych jaskyniach ako Demänovská jaskyňa slobody, Demänovská ľadová jaskyňa alebo vo Važeckej jaskyni. Demänovská jaskyňa slobody patrí medzi najkrajšie sprístupnené jaskyne v Európe. 

muzeum pribylina

MÚZEUM LIPTOVSKEJ DEDINY

V Múzeu Liptovskej  dediny v Pribyline sa môžete zoznámiť s drevenou architektúrou, liptovským folklórom a ľudovými remeslami. Každú nedeľu od mája do októbra prebiehajú tematické akcie ako Sviatky jari, Ovčiarska nedeľa, Detská nedeľa, Liptovský družstevný deň, Liptovské drobáriny – drobárske hody a iné.

vlkolinec

VLKOLÍNEC

Rezervácia ľudovej architektúry vo Vlkolínci je ďalšou atraktivitou, ktorá je zaradená v Zozname svetového prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO. Ide o skupinu zachovalých tradičných dreveníc typických pre túto oblasť a sú považované za najkompletejšiu skupinu dreveníc svojho druhu v regióne.

306557-P7UDSE-132

TURISTIKA

Poloha Liptova, obklopeného Vysokými Tatrami na východe, Nízkymi Tatrami na juhu, Západnými Tatrami na severe vytvára jedinečné podmienky pre pešiu  turistiku a cykloturistiku. 

Nádherné pohoria a doliny môžete prejsť sami po vyznačených turistických chodníkoch, prípadne Vám zabezpečíme doprovod profesionálneho horského vodcu, ktorý s Vami absolvuje ľahšie pešie horské túry, ale aj ťažšie vysokohorské túry alebo viacdňové prechody pohorí, skalné lezenie vo Vysokých Tatrách či cyklotúry na horských bicykloch.

PRE VODÁKOV

V bezprostrednej blízkosti nášho hotela pretekajú rieky Váh a Belá. Váh je vodácky splavný od Kráľovej Lehoty. Splav je možné ukončiť  na Borovej Sihoti pri Liptovskom Hrádku alebo sa môže pokračovať až po Liptovskú Maru.

Pre skúsených vodákov zabezpečíme uskladnenie lodí a raftov, pre začiatočníkov zabezpečíme zapožičanie výstroje a profesionálny doprovod. Areál vodného slalomu so 4 slalomovými traťami a lodenicou je v 10 km vzdialenom Liptovskom Mikuláši – je to aj miesto konania sa tradičného tatranského slalomu a tiež rôznych vodáckych podujatí európskeho aj svetového významu.

rafting

Mapa okolia

Okrem lyžovania a turistiky ponúka tento región aj menej tradičné športy ako paragliding, rafting, jazdu na koni, speleoservis, vyhliadkové lety,  poľovníctvo či rybárstvo, môžete vyskúšať paitball, lukostreľbu, lety balónom, jazdu na štvorkolkách. Na Liptove sa určite nebudete nudiť!

KAM NA VÝLET ?

Radi Vám poradíme ako naplno prežiť Váš pobyt na Liptove!